חדשות ועידכונים
השתלמויות קרובות

אוגדן הנחיות - משרד החינוך

קבלת אישור ראשוני להפעלת מסגרות לפעוטות 0-3

מידע בנושא מטפי כיבוי אש

מצוק- לחצן מצוקה

חוזר משרד הבריאות-מחלות מדבקות

לוחות השתלמויות תשפ"ד

לכל המבזקים
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשמה לאתר
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת המייל שלך: 
 
 
 
 
דף הבית >> מרכזיה פדגוגית >> חגים ומועדים >> יום המשפחה >> מהות יום המשפחה/ הגר וינסטיין

 

 
 
 
מהות יום המשפחה/ הגר וינסטיין
 
" הידעת ? "

מאת וינסטיין הגר, בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, מורה, בובנאית ומייסדת "בובינוע" – בובות ואביזרי תאטרון והפעלה

בישראל מצוין יום המשפחה בל' בשבט, בעקבות תאריך מותה של הנרייטה סאלד, שהקימה את ההסתדרות הציונית הדסה, ארגון הנשים הציוניות וכונתה "אם הילדים".
אף על פי שלא היו להנרייטה סאלד ילדים, היא היוותה דמות אם לרבים מהילדים שעלו לארץ במסגרות השונות, וזו הייתה הסיבה לבחירה ביום פטירתה כיום האם. בתחילת שנות השבעים שונה התאריך ל- ל' בשבט על ידי משרד החינוך.

בעקבות הקדמה ושינויים במבנה התא המשפחתי בחברה בכלל ובחברה הישראלית בפרט, החל משנות התשעים הוחלט בישראל לקרוא ל"יום האם" "יום המשפחה". יום זה בא להדגיש את הקשר בין בני המשפחה ואת מחויבותם ותרומתם המשותפת לתא המשפחתי.
ילדים בגיל הגן הינם בשלב זה של חייהם שבו האימון השפתי, התרגול הסנסו-מוטורי והקשר הבלתי אמצעי חשובים להתפתחותם. המשחק והמפגש בבובות ויצירתן, במידת האפשר, מפתח אצל הילד את היצירתיות, היכולת הסנסומוטורית, האינטראקציה במשחק חברתי, פיתוח אוצר המילים והשפה ועוד...

הדבר מהווה כלי חשוב מעין כמותו לחיזוק הקשר בין בני המשפחה השונים והילד. בני המשפחה הבוגרים נהנים לגלות כי באמצעים פשוטים למדיי הינם יכולים לבנות מערכת תקשורת חדשה עם הילד, גם אם מעולם לא השתתפו בשיעורי משחק ודרמה  הילד מצידו נהנה לגלות כי הדמויות ה"בוגרות" שסביבו הופכות להיות חלק מעולמו הדמיוני, חלק מעולם ההתפתחות שלו, דבר המעניק בטחון חדש בקשר המשפחתי ויכולת שיתוף בחשיפת פרטים מעולמו הפנימי של הילד.
פעילויות יום המשפחה הינן הזדמנות מצויינת לפעילות בן משפחה – ילד – בובה, גם למי ביננו שחוששים או אינם מורגלים בפעילות עם בובות בשיתוף הילדים בחיי היומיום.

בלי מחשב, בלי אייפד וסמרטפון. יחד סביב שולחן ילדים, הורים, נכדים ונינים ניצור בובות ונשחק בחומרים.  היצירה המשותפת שוברת מחסומים, מקרבת קטנים לגדולים ומשאירה אותנו ילדים לנצח.


** פעילות סדנת "יום המשפחה הורה וילד" במחיר מיוחד לבנות חיב"ה תערך בגנים השונים, בשבוע לפני יום המשפחה ובשבוע יום המשפחה עצמו, בין התאריכים 24-01-2016  ועד 05-02-2016. הסדנה מיועדת לגנים בהם ישנם קבוצות גיל החל מגילאי 2.5 ומעלה, עבור אותן קבוצות.  

בכל גן יש לתאם ולהזמין מראש הפעילות !                         
      הגר 052-8794646

 
Back  
 
מידע נוסף
להצטרפות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אודותינו
דבר היו"ר
סגל ההנהלה
כיצד להגיע
 
 
 
תוכן
מאמרים
אינדקס גנים
לוחות
פורום
 
 
הצטרפות
טופס הרשמה
למה אנחנו?
מידע לגננת
עדכון פרטים
 
 
פריסה ארצית
רכזות אזוריות
השתלמויות
ספקים
שיתופי פעולה
 
org.hiba@gmail.com  |  טלפון : 1-700-70-38-70  |  כתובת: שד' משה דיין 154 ירושלים
 
לייבסיטי - בניית אתרים