חדשות ועידכונים
השתלמויות קרובות

אוגדן הנחיות - משרד החינוך

קבלת אישור ראשוני להפעלת מסגרות לפעוטות 0-3

מידע בנושא מטפי כיבוי אש

מצוק- לחצן מצוקה

חוזר משרד הבריאות-מחלות מדבקות

לוחות השתלמויות תשפ"ד

לכל המבזקים
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשמה לאתר
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת המייל שלך: 
 
 
 
 
דף הבית >> דיוני חקיקה >> סבסוד מצלמות

 

 
 
 
סבסוד מצלמות
 
*משרד העבודה והרווחה מפרסם את תנאי הזכאות לקבלת סיוע כספי להתקנת מצלמות במעונות היום לגילאי לידה עד 3*
 
האגף למעונות יום במשרד העבודה והרווחה מפרסם את תנאי הזכאות לקבלת סיוע כספי להתקנת מצלמות במעונות היום לגילאי לידה עד 3 ובמקביל פתח מערכת ממוחשבת להגשת בקשות לסבסוד. 
הבקשות מוגשות בצורה מהירה ופשוטה וללא מסמכים.
השלב השני של החוק להתקנת מצלמות במעונות היום נכנס לתוקף בתחילת שנת הלימודים, ב-1 בספטמבר 2020, על כל מעון יום בו שוהים 7 ילדים ומעלה חלה החובה להתקין מצלמות במעגל סגור בהתאם לסטנדרטים שנקבעו על-ידי משרד המשפטים.
 
החוק נועד לשמור על שלומם ובטיחותם של הפעוטות השוהים במעונות היום, ולייצר הרתעה לצוותי המעונות מפני פגיעה והתעללות בפעוטות.
 
באחרונה שר העבודה והרווחה ושר המשפטים הגיעו להסכמות כי חוק המצלמות יתוקן כך שגם מפקחים על הגיל הרך מטעם משרד העבודה והרווחה יוכלו לצפות במצלמות ברגע שיש חשד להתנהלות שאינה תקינה במעון היום או חלילה להתעללות, על מנת לייצר התרעה גדולה יותר.
 
הסיוע הכספי להתקנת מצלמות מחושב לפי האשכול החברתי-כלכלי (למ"ס) של היישוב בו פועל המעון ולפי מספר הילדים השוהים בו. המעוניינים לקבל סיוע כספי מוזמנים להיכנס לאתר האגף למעונות יום, לעיין בתהליך ובתנאי הזכאות ולהגיש בקשה במהירות ובקלות.
 
*שר העבודה והרווחה, ח״כ איציק שמולי:* ״חוק המצלמות הוא בשורה לפעוטות השוהים במעונות היום ומספק מעטפת הגנה נוספת על שלומם ובטיחותם של הפעוטות. חרף ניסיונות לדחות את כניסת חוק המצלמות לתוקף, עמדתי על כך ששנת הלימודים הנוכחית תיפתח תחת החובה להתקין מצלמות במסגרות. הסיוע הכספי שאנו מעניקים מטרתו לעודד מעונות יום להתקין את המצלמות בסטנדרט הנדרש. צעד זה מצטרף לשורת צעדים שהמשרד הוביל לאחרונה לקידום מערך המסגרות לגיל הרך, הכוללות מבצע אכיפה חסר תקדים במעונות היום הפרטיים, פרסום תקנות לחוק הפיקוח בסטנדרטים גבוהים, תיקון חוק המצלמות ועוד.״
 
לפרטים נוספים;
 
Back  
 
מידע נוסף
להצטרפות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אודותינו
דבר היו"ר
סגל ההנהלה
כיצד להגיע
 
 
 
תוכן
מאמרים
אינדקס גנים
לוחות
פורום
 
 
הצטרפות
טופס הרשמה
למה אנחנו?
מידע לגננת
עדכון פרטים
 
 
פריסה ארצית
רכזות אזוריות
השתלמויות
ספקים
שיתופי פעולה
 
org.hiba@gmail.com  |  טלפון : 1-700-70-38-70  |  כתובת: שד' משה דיין 154 ירושלים
 
לייבסיטי - בניית אתרים