חדשות ועידכונים
מניעת נפילות בעת טיפול והחתלה

אוגדן הנחיות - משרד החינוך

קבלת אישור ראשוני להפעלת מסגרות לפעוטות 0-3

מידע בנושא מטפי כיבוי אש

מצוק- לחצן מצוקה

חוזר משרד הבריאות-מחלות מדבקות

לוחות השתלמויות תשפ"ד

לכל המבזקים
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשמה לאתר
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת המייל שלך: 
 
 
 
 
דף הבית >> מרכזיה פדגוגית >> חגים ומועדים >> סוכות >> סוכת החברים-סיפור לסוכות

 

 
 
 
סוכת החברים-סיפור לסוכות
 
סוכת החברים

בחודש תשרי בזמן החגים הופיעה המודעה הבאה על קיר המכולת שבעמק החיות: " היכונו, היכונו! לכבוד חג הסוכות תיערך תחרות לבניית הסוכה היפה והמיוחדת ביותר!" כל קוראי המודעה מהרו אל ביתם כדי להתחיל במלאכה.

ארנבון קפץ יש אל מחסנו והוציא משם קרשים, אך כאשר התכונן להתחיל בבניה נזכר שאין לו פטיש, ואין לו מסמרים, אין לו סכך ואין לו קישוטים, כיצד יבנה סוכה רק עם קרשים?

קיפודי התחיל גם הוא לעבוד. לקח פטיש ומסמרים אך שיצא החוצה נזכר שאין לו קרשים ואין סכך ואין קישוטים! כיצד יבנה סוכה רק עם פטיש ומסמרים?

ברווזון התחיל לעבוד במרץ. הוא אסף סכך כמה שיותר ורץ לחצר. ואז נזכר שאין לו קרשים ואין לו מסמרים, אין פטיש ואין קישוטים! כיצד יבנה סוכה רק עם סכך?

צב צבון עלה על אופניו ורכב לביתו. הוא הכין קישוטים מנייר צבעוני, גזר, קפל והדביק. אך כאשר יצא לחצר לו היה לו מה לקשט! הוא נזכר שאין לו סכך אין קרשים, אין פטיש ואין מסמרים, כיצד יבנה סוכה רק עם קישוטים?

ארנבון וקיפודי, ברווזון וצב צבון חזרו למכולת כל כך עצובים שאפילו גלידה לא עודדה אותם. כל אחד מהם ספר את צרותיו מה יש ומה חסר לו. פתאום קפץ ארנבון וקרא: "איך לו חשבנו ואיך לו הבנו הרי יש פטיש ויש מסמרים, יש סכך ויש קרשים, יש אפילו קישוטים. נבנה יחד! לא נתחרה אלא נעבוד בשיתוף". שמחו כולם והסכימו מיד. "תהיה זו סוכת החברים!"
הביאו החברים את כל החומרים לבניית הסוכה למדשאה הגדולה. ארנבון וקיפודי חלקו קרשים וכלי עבודה. כשסיימו את מבנה הסוכה ברווזון חילק את הסכך. בסוף נשארו הקישוטים של צב צבון שנתלו בכל פינה.

השעה הגיעה והסוכה כבר מוכנה. שופטי התחרות הגיעו, בדקו, התבוננו וקראו את השלט: "סוכת החברים!". הסוכה הייתה יפה במיוחד: בנויה היטב, חזקה ומרווחת, מסודרת ומקושטת.
בערב כל תושבי העמק התכנסו על המדשאה הגדולה. "מי לדעתך ינצח בתחרות?" הם שאלו  אחד את השני. השופטים על הבמה והודיעו: "בחירתנו הייתה קשה, כל סוכה שראינו הייתה יפהפייה... אך המנצחת היא: סוכת החברים! לא רק מפני שהיא בנויה היטב וחזקה ומרווחת, מסודרת ומקושטת יש עוד סוכות כאלה. אלא מכיוון שהיא סוכה  שנבנתה יחד בשיתוף ובחברות.

* להדפסת הסיפור לחץ כאן
 
Back  
 
מידע נוסף
להצטרפות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אודותינו
דבר היו"ר
סגל ההנהלה
כיצד להגיע
 
 
 
תוכן
מאמרים
אינדקס גנים
לוחות
פורום
 
 
הצטרפות
טופס הרשמה
למה אנחנו?
מידע לגננת
עדכון פרטים
 
 
פריסה ארצית
רכזות אזוריות
השתלמויות
ספקים
שיתופי פעולה
 
org.hiba@gmail.com  |  טלפון : 1-700-70-38-70  |  כתובת: שד' משה דיין 154 ירושלים
 
לייבסיטי - בניית אתרים