דף הבית >> מרכזיה פדגוגית >> חגים ומועדים >> יום העצמאות >> סיפור ליום העצמאות אודות שמוליק

 

 
 
 
סיפור ליום העצמאות אודות שמוליק
 
סיפור ליום העצמאות אודות שמוליק / אתר "עופרים"
(משוכתב מהתוכנית פרפר נחמד)יום אחד עבר שמוליק יחד עם משפחתו, אבא, אמא, אחיו הקטן ויוגורט הכלב, לגור בבית חדש, שבשכונה חדשה, שברחוב חדש.

יום אחד רצה שמוליק לטייל ברחוב החדש לבדו, הוא הבטיח לאמא שלא לעבור כביש ולא ללכת רחוק.

הלך שמוליק והלך עד שהגיע לקצה הרחוב והנה חנות ולחנות חלון ראווה ובחלון הראווה המון צעצועים ובובות, כדורים, אופניים, מכוניות אך מכולם הכי מצא חן מטוס קטן ומבריק, מטוס כסף "יו.. המטוס הזה ממש כמו מטוס אמיתי", הסתכל שמוליק במטוס שעה ארוכה עד שהרגיש שמוליק שהוא רעב ומה עושה ילד כשהוא רעב? רץ הביתה.

הבחין שמוליק שברחוב שלהם בשכונה החדשה שלהם כל הבתים דומים ואז נזכר שמוליק שליד הבית שלהם גדל עץ ירוק ויפה. הלך שמוליק הלאה וראה שליד כל בית ובית גדל עץ ירוק , "אז איך אדע איזהו הבית שלי?" ופתאום הוא שומע נביחות הי זה יוגורט שלנו "איזה מזל שהוא עזר לי למצוא את הבית שלנו."

למחרת שמוליק קם בבוקר וחלם כל הלילה על המטוס שבחלון הראווה שבקצה הרחוב. והנה כשקם ראה על השולחן מונחים שלושה דגלונים. לקח שמוליק דיגלון אחד "אם אתלה את הדיגלון הזה בחלון אכיר את הבית שלי".
אמר ועשה ורץ לראות את המטוס שבחלון הראווה.

הפעם נראה היה לו שהמטוס עוד יותר יפה ועוד יותר מבריק. עמד לפני חלון הראווה אולי חמש דקות, אולי עשר דקות ואולי אפילו שעה ואז נזכר שמוליק שהבטיח לאמא לא לאחר וכששמוליק מבטיח הוא גם מקיים.

אמר שלום למטוס ופנה לחזור הביתה "עכשיו אמצא את הבית בקלי קלות בגלל הדיגלון שלי" ופתאום נעצר קצת מבולבל. "מה קרה?" במרפסות של כל הרחוב התנופפו דגלים. "עכשיו אני לא יודע איפה הבית שלי" הביט שמוליק לבית אחד וראה אדון אחד אומר לגברת אחת עם המון סיכות בראש "חג שמח גברת ישראלי" "חג שמח אדון ירושלמי" השיבה הגברת ובמרפסת אחת ראה סבתא אחת אומרת לנכדתה "חג שמח".

"יו שכחתי שהיום יום העצמאות וכולם תולים דגלים על המרפסות".
ואז החליט שמוליק אני אלך לאורך המדרכה ואקרא לכולם חג שמח חג שמח, עד שאמא תענה לי ואז אדע שהגעתי לבית שלי. "חג שמח חג שמח", בחלון אחד ענה לו איש עם משקפיים "חג שמח ילד" בחלון אחר ענתה לו אישה עם תינוק בזרועותיה "חג שמח חג שמח" המשיך לברך את השכנים והנה בדיוק לידו קראה אמא ויוגורט לידה. "חג עצמאות שמח גם אבא מחכה לך".

"את יודעת אמא שאני הראשון שתליתי דיגלון".

מאז עברו הרבה שנים שמוליק גדל ואולי היום שמוליק טייס.

מטלות כתיבה ודיון:

1. מה ניתן ללמוד מהסיפור שלפנינו?
2. מה הייתה הבעיה של שמוליק?
3. כיצד שמוליק הצליח להתמודד עם הבעיה?
4. מה אפיין את הרחוב בו שמוליק גר?
5. כיצד מקובל לקשט את הרחוב על פי הסיפור?
6. כיצד מקובל לקשט את ביתכם לקראת יום העצמאות?
7. איזה עצה הייתם נותנים לשמוליק להתמצאות טובה יותר?
8. מה ניתן ללמוד על שמוליק מהסיפור?
9. האם יש קווי אופי דומים ביניכם לבין שמוליק? ספרו.
 
 
Back  
 
מידע נוסף
להצטרפות